Natalia Rose, „Oczyszczanie organizmu dla kobiet. Smukłe, promienne i zdrowe ciało w 4 tygodnie”

oczyszczanie _organizmu_dla_kobiet

17-11-2015

Temat oczyszczania organizmu zgłębiam już od dłuższego czasu. Jest on jest jednak na tyle ważny i na tyle rozległy, że nie wyczerpie się chyba nigdy. Księgarnie pełne są tytułów związanych ze zdrowym odżywianiem, a na blogach coraz częściej pojawiają się artykuły związane z tym, co jeść, by dobrze się czuć, zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Bardzo mnie to cieszy – oznacza bowiem, że zainteresowanie zdrowym trybem życia jest coraz większe oraz rośnie świadomość tego, jak wiele zależy od naszej diety.

Tym razem, w ramach poszerzania swojej wiedzy, sięgnęłam po książkę autorstwa Natalii Rose pt.”Oczyszczanie organizmu dla kobiet. Smukłe, promienne i zdrowe ciało w 4 tygodnie”, którą dzisiaj serdecznie chciałabym Wam polecić.

O autorce

Natalie Rose jest certyfikowaną dietetyczką kliniczną z kilkunastoletnią praktyką oraz autorką diety detoksykacyjnej, stworzonej specjalnie z myślą o kobietach. Na co dzień pracuje jako dyrektor ds. odżywiania w Elizabeth Arden SPA przy Piątej Alei w Nowym Jorku, więc z tematem zdrowego odżywiania ma nieustanny kontakt.

O książce

Książka zrobiła na mnie niesamowicie pozytywne wrażenie. Jest napisana prostym, a jednocześnie ciekawym językiem, który z powodzeniem zrozumie każdy, kto nie siedzi zbyt mocno w tematyce zdrowego odżywiania. Program detoksykacyjny, który stworzyła Natalia Rose, został świetnie dopracowany – autorka uwzględniła w nim różnice hormonalne oraz nadmiernie kwasowe środowisko, które nasila fizyczne i emocjonalne objawy doświadczane przez większość kobiet Zachodu. Natalia w przystępny sposób wyjaśnia, dlaczego współczesne kobiety doświadczają takich, a nie innych objawów oraz pokazuje jak sobie z nimi radzić, by poprawić swoje zdrowie i odzyskać równowagę.

W książce znaleźć można nie tylko opis problemu, jakim jest zanieczyszczenie organizmu toksynami, ale także wiele wskazówek, które skutecznie pomogą przejść przez proces detoksykacji. Uzupełnieniem tych porad są rozpiski przykładowych jadłospisów oraz zestawów produktów, po które warto sięgnąć oraz tych, które warto wyeliminować ze swojej diety. Tym, co bardzo mi się spodobało, są historie kobiet, które postanowiły rozpocząć program opracowany przez  Natalię Rose – ich droga przez oczyszczanie organizmu do wymarzonych efektów, które pragnęły osiągnąć, jest bardzo inspirująca i motywująca do tego, by samej zmierzyć się z problemem. Co ważne, autorka stosuje technikę małych kroczków i pokazuje kobietom, jak stopniowo zrezygnować z niezdrowego stylu życia i zacząć zdrowo żyć – to bardzo ważne, aby się nie zniechęcić już na samym początku.

Ważną informacją jest fakt, że nazwy produktów rekomendowane przez autorkę są typowe dla rynku amerykańskiego, jednak polski czytelnik bez problemu powinien odnaleźć ich odpowiedniki w polskich sklepach.

Po przeprowadzeniu sugerowanego planu oczyszczania, śmiało mogę powiedzieć, że stało się ono moim stylem życia. Od detoksykacji minęło kilka tygodni, a ja niektóre porady polubiłam na tyle, że weszły mi w nawyk. Widzę, jak zmienia się moje ciało, a przede wszystkim czuję się lepiej. Mam więcej energii, rzadziej czuję się zmęczona, znajomi mówią, że promienieję. Pokochałam tę książkę od pierwszego czytania! Wy też macie szansę się zakochać.

Ucz się i rozwijaj!

Im więcej będziesz wiedziała o zdrowym żywieniu, tym łatwiej będzie Ci zmienić swoje nawyki na lepsze. W przygotowaniu się do wprowadzenia zdrowej diety oraz w jej kontynuacji mogą pomóc Ci książki wydawnictwa Galaktyka z serii „Odżywianie i zdrowie”. Mam dla Ciebie niespodziankę! Przez cały listopad możesz korzystać ze specjalnej zniżki dla czytelników mojego bloga i wszystkie książki z tego działu kupić o 30% taniej 🙂 Wystarczy, że przy zakupie wprowadzisz hasło LAGENKO.

banner

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *