Masaż bańką chińską

16-05-2013

Bańka chińskaBańka chińska przebojem wdarła się w listę zabiegów kosmetycznych mających na celu walkę w cellulitem. Do jej największych zalet należy to, że w krótkim czasie przynosi widoczne efekty, jest niedroga, a przy tym korzystać  można z niej w domu, bez konieczności udawania się na zabieg do gabinetu SPA.

Jak działa bańska chińska?

W zabiegu z wykorzystaniem bańki chińskiej najważniejszym elementem jest tworzące się podciśnienie, doskonale znane już naszym babciom.

Dawniej wykorzystywano w tym celu wydrążone w środku rogi, dzisiaj możemy korzystać z bardziej „cywilizowanych”, gumowych przyrządów. Leczenie bańkami kojarzyć może się z układaniem na plecach tych wykonanych ze szkła. Słusznie – wpływ ciśnienia, „zasysania”, wykorzystywany bywa często (z powodzeniem!) w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, takich jak np. zapalenie płuc.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce po usunięciu z niej powietrza, zasysa skórę i leżące pod nią tkanki do środka, tym samym wpływając na ich intensywne przekrwienie oraz poprawę stanu skóry, która staje się bardziej elastyczna.

Masaż bańską chińską pobudza krążenie krwi i limfy, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, relaksuje i uspokaja. Polecany jest osobom, które prowadzą stresujący tryb życia. Doskonale sprawdzi się również po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Masaż bańką chińską w domu

Bańkę chińską, a nawet cały ich zestaw (różna wielkość), zakupić można w każdej aptece. Masaż najlepiej robić pod prysznicem lub „na oliwce” – jest wtedy mniej bolesny, a bańka z łatwością przesuwa się po skórze. Masaż powinien trwać od 15 do 30 minut. Jeżeli zauważymy pękające żyłki lub rozległe siniaki, należy zaprzestać masażu.

Wskazania

– Cellulit
– Obrzęki limfatyczne
– Napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania

– Zaburzenia krzepliwości krwi
– Podskórne wylewy obrzęki spowodowane urazem
– Obrzęki spowodowane urazem
– Menstruacja
– Nowotwory
– Gruźlica
– Wysiękowe zapalenie stawów
– Gorączka
– Choroby skóry
– Żylaki

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *