Sposoby na wypadanie włosów

13-11-2013

Domowe sposoby na walke z lupiezemZauważyłaś, że wypada Ci więcej włosów, niż zwykle? To fizjologiczna norma – jesienią tracimy ich nieco więcej i dopóki nie zaczynają wypadać garściami, nie mamy się o co martwić. Mimo wszystko warto jednak o nie zadbać i pomóc lepiej znieść trudny okres chłodnych miesięcy, które właśnie nadchodzą.

Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Oczywiście, w drogeriach znajdziemy mnóstwo wzmacniających kosmetyków, które pomogą nam doprowadzić do ładu naszą czuprynę.

W aptece z kolei zakupić możemy suplementy, które pozwolą uzupełnić poziom brakujących mikroelementów i wyprowadzić organizm na prostą. Zanim jednak po nie sięgniemy warto zastosować kilka naturalnych sposobów, a gdy one nie pomogą, dopiero wtedy sięgnąć po bardziej radykalne środki. Jeżeli wypadanie włosów przybiera objawy chorobowe, najlepiej od razu udać się do lekarza, by zbadać tego przyczynę.

Jak sami możemy sobie pomóc?

Zmieniając dietę

Uzupełnij dietę o zdrowe tłuszcze, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe. Znajdziesz je w produktach takich jak oliwa z oliwek, czarne i zielone oliwki, pestki ze słonecznika i z dyni (bogate m.in. w cynk) i orzechy. Trzy razy w tygodniu dostarczaj organizmowi białka zawartego w rybach i nie ograniczaj się w jedzeniu owoców i warzyw. Nie bój się mrożonek – one też mają całkiem sporo wartości odżywczych, które pokochają Twoje włosy.

Zmieniając fryzurę

Nawet jeżeli bardzo lubisz swoje długie włosy, daj im odpocząć i skróć o kilka centymetrów. Nie przejmuj się, szybko odrosną. Włosy potrzebują regularnego przycinania, tak samo jak rośliny. Na zniszczenia najbardziej narażone są końcówki, które lubią się rozdwajać. Jeżeli to możliwe, na jakiś czas zaprzestań farbowania.

Zmieniając sposób suszenia włosów

Suszarka i inne urządzenia upiększające (lokówka, prostownica) niszczą włosy, dlatego ich używanie ogranicz do minimum. Pozwól włosom naturalnie wyschnąć lub susz je zimnym nawiewem.

Ograniczając zanieczyszczenia

A raczej przebywanie w ich pobliżu. Świeże powietrze dobrze działa nie tyko na nasz mózg, ale też na włosy, które „chłoną” wszystko z otoczenia. Unikaj zadymionych pomieszczeń – nie ma nic gorszego, niż włosy śmierdzące papierosami.

Korzystając z naturalnych kosmetyków

Ogranicz sklepowe kosmetyki do włosów i sprawdź, jak Twoje włosy zareagują na maseczkę wykonaną z naturalnych składników. Najczęściej znajdziesz je w swojej kuchni. Jeżeli tylko masz okazję, pogadaj z babcią – starsi ludzie są skarbnicą wiedzy, jeżeli chodzi o to, jak zadbać o siebie bez wszechobecnej chemii.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *