Joel Fuhrman, „Koniec z dietami”

fuhrman_koniec_z_dietami

15-12-2015

Z czym kojarzy Ci się słowo „dieta”? Ma pozytywny czy negatywny wydźwięk? Jak zachowywał się ktoś z Twoich znajomych, gdy był na diecie?

Całe szczęście świadomość społeczna związana z tematem zdrowego żywienia zmienia się na lepsze, jednak ciągle pokutuje jeszcze przekonanie, że dieta to ten straszny czas w życiu pełen wyrzeczeń, smutku spowodowanego koniecznością odmawiania sobie wszystkiego i wiecznego powtarzania: „Nie mogę, jestem na diecie”.

Błędne koło uzależnień żywieniowych, toksycznego głodu i objadania się prowadzi do dobrze znanego Ci „efektu jojo”, a co za tym idzie do frustracji i zwątpienia. Jak temu zaradzić?

O autorze

Dr Joel Fuhrman jest amerykańskim dietetykiem i postacią wyjątkową. Należy do wąskiego grona lekarzy, którzy odżywianie traktują jako jeden z kluczowych elementów swojej praktyki. Uważa, że odpowiednio dobrana dieta, dostosowana do potrzeb konkretnego człowieka może zdziałać cuda – przekonanie to jest podstawą współczesnej medycyny spersonalizowanej, która podchodzi do konkretnego zagadnienia holistycznie, biorąc pod uwagę wiele aspektów, ze świadomością, że wszystkie się ze sobą łączą, tworząc jedną całość. Sam dr Joel Fuhrman uważa że jedynym sposobem na długowieczność, zdrowie i smukłą, zadbaną sylwetkę jest spożywanie ograniczonej ilości kalorii, przestrzegając diety wegańskiej. W swoich książkach pisze o tym, jak dobre zmiany wcielić w życie.

O książce

W książce pt. „Koniec z dietami” dr Joel Fuhrman zdradza jak wyrwać się z błędnego koła, o którym wspominałam na początku wpisu. Nie jest to łatwe, ale możliwe do zrobienia – wymaga silnej woli i systematyczności, a przede wszystkim wiedzy. I to właśnie nią dzieli się autor, a trzeba przyznać, że wiedzę ma sporą.

Fuhrman udostępnia czytelnikom bardzo dużo cennych wskazówek żywieniowych oraz w prosty sposób tłumaczy, jak dzięki właściwemu odżywianiu znaleźć drogę do zdrowego i szczęśliwego życia. Czytając książkę szybko uświadomić można sobie, jak mała jest nasza wiedza w tym temacie, jeżeli nigdy się nim nie interesowaliśmy. Książka napisana jest jednak przyjaznym językiem, dzięki czemu bardzo szybko wpada się w stan zaciekawienia kwestiami, które nas dotyczą i ma się je ochotę nieustannie pogłębiać. Nie będzie przesadą, jeżeli napiszę, że czytając nie mogłam doczekać się tego, czego dowiem się z kolejnej strony.

Co najważniejsze, podejście dr Fuhrmana do zdrowego odżywiania jest bardzo zrównoważone i poparte solidną dawką doświadczenia, dzięki czemu nie przytłacza swoimi „rewolucyjnymi odkryciami” – co niestety bardzo często przewija się we współczesnej literaturze okołozdrowotnej. Fuhrman skutecznie rozprawia się z mitami żywieniowymi i modnymi dietami, które do niczego nie prowadzą, w zamian podpowiada, jak przyjąć właściwą strategię, dzięki której można osiągnąć wymarzoną wagę i ponadprzeciętne zdrowie.

Serdecznie polecam!

Ucz się i rozwijaj!

Im więcej będziesz wiedziała o zdrowym żywieniu, tym łatwiej będzie Ci zmienić swoje nawyki na lepsze. W przygotowaniu się do wprowadzenia zdrowej diety oraz w jej kontynuacji mogą pomóc Ci książki wydawnictwa Galaktyka z serii „Odżywianie i zdrowie”. Mam dla Ciebie niespodziankę! Do końca grudnia możesz korzystać ze specjalnej zniżki dla czytelników mojego bloga i wszystkie książki z tego działu kupić o 30% taniej. Wystarczy, że przy zakupie wprowadzisz hasło lagenko1.

banner

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *