Jak przejść na naturalną pielęgnację twarzy, włosów i ciała?

16-06-2016

naturalna pielegnacjaJeżeli od dawna chcesz rozpocząć naturalną pielęgnację twarzy, włosów i ciała, ale kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać, mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

To normalne.

W gąszczu licznych publikacji w mediach, artykułów na blogach o zdrowym trybie życia i porad, które zalewają fora internetowe łatwo się pogubić. Być może nie masz czasu, by się przez nie przedzierać, albo po prostu ochoty.

Sama swego czasu czułam się zniechęcona – do momentu, w którym nie trafiłam na zaufaną osobę, która poprowadziła mnie za rękę na początku tej trudnej drogi.

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem i opowiedzieć Ci o kilku cennych radach, które kiedyś i mnie pomogły.

Gdzie robić zakupy kosmetyczne?

Jeżeli jesteś mieszkanką dużego miasta, będziesz mieć o wiele łatwiej. W ostatnich latach powstało wiele drogerii, które oferują naturalne kosmetyki i warto przyjrzeć się lepiej produktom, które można w nich dostać. Jeżeli mieszkasz w małym mieście, albo po prostu nie lubisz sklepów stacjonarnych, nic straconego – dzisiaj, w dobie internetu, to nie problem. Internetowych sklepów z kosmetykami naturalnymi jest mnóstwo. Chciałabym Cię zaprosić do zajrzenia do Lagenko, sklepu z kosmetykami kolagenowymi, który od kilku lat prowadzę, dzieląc się z kobietami swoją fascynacją kolagenem.

Jak czytać składy kosmetyków?

Czytanie składu kosmetyków to zwyczaj, który warto sobie przyswoić. Nie wszystko złoto, co się świeci i nie każdy kosmetyk o chwytliwej nazwie jest dobry dla naszej skóry. Piękne, wiecznie młode modelki o gładkich skórach i lśniących włosach są wytworem marketingowym, którego zadaniem jest jedno: skusić do zakupu.

Skład INCI, czyli „system ujednoliconego nazewnictwa komponentów produktów kosmetycznych”, na początku może przerażać – chemiczny skład kosmetyku ciężko rozszyfrować, gdy nie ma się pojęcia, co oznaczają poszczególne słowa, ale nie martw się. Szybko dochodzi się do wprawy! Największy kłopot z INCI polega na tym, że zwykle umieszczane jest z tyłu opakowania, drobnym druczkiem. Nasza cierpliwość w studiowaniu etykietek zostanie jednak wynagrodzona –  kosmetyk odpowiadający potrzebom naszej skóry będzie o wiele bardziej skuteczny.

Skąd czerpać wiedzę?

Ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła. Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. Pytaj jak najczęściej – sprzedawczynie w sklepie, przyjaciółki, które siedzą w temacie, kobiety, które już swoje przeszły. Moja przygoda z naturalnymi kosmetykami zaczęła się od infekcji intymnej, która mocno uprzykrzyła mi życie. Determinacja, by wrócić do zdrowia, była na tyle silna, że zawzięłam się i znalazłam sposób, który pozwolił mi pokonać wroga, bez szkody dla mojego organizmu. Było ciężko, ale dzisiaj dzięki temu czuję się silniejsza i z chęcią dzielę się swoją wiedzą z innymi kobietami potrzebującymi pomocy.

Pamiętaj!

Naturalna pielęgnacja ciała to inwestycja w dobre, zdrowe życie. Jeżeli będziesz zdrowa, będziesz szczęśliwsza. Jeżeli będziesz szczęśliwa, wszystko, co będziesz robić, będzie miało większy sens. To nie jest trudne. W razie potrzeby jestem do Twojej dyspozycji.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *