Jak poprawić swoją kondycję bez wysiłku?

28-05-2014

schodyNie masz czasu, chęci lub możliwości, by regularnie chodzić na fitness czy siłownię? Nie możesz zebrać się do „prawdziwych” ćwiczeń, mimo usilnych prób, a jednak nie chcesz całkowicie się „zasiedzieć”? Jest na to sposób! Okazuje się, że aktywność fizyczną bez najmniejszego problemu możemy wpleść w nasze codzienne zajęcia i dostarczyć naszemu organizmowi trochę wysiłku… bez wysiłku. Jak?

  • Wybierz schody, zamiast windy

Chodzenie po schodach wzmacnia mięśnie łydek, ud i pośladków, poprawia krążenie i wydolność płuc. Dla lepszych efektów zaleca się pokonywanie dwóch stopni na raz. Korzystaj ze schodów jak najczęściej: w domu, pracy czy galeriach handlowych, a szybko przekonasz się, że Twoja kondycja z dnia na dzień staje się coraz lepsza.

  • Wysiądź z autobusu przystanek wcześniej

Cały dzień spędzony za biurkiem nie jest dobry ani dla Twojego kręgosłupa, ani układu krwionośnego. Daj ciału odpocząć i rozluźnij spięte mięśnie raźno maszerując do domu. Jeżeli nie masz czasu na regularne spacery, wysiadaj z autobusu czy tramwaju przynajmniej jeden przystanek wcześniej. Jeżeli na co dzień korzystasz z samochodu, zrób sobie spacer po zakupy do pobliskiego sklepu.

  • Napinaj pośladki siedząc przy biurku

Seksowna, jędrna, kształtna pupa to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Bardzo łatwo możesz mieć ją w „zasięgu ręki”. Wykorzystaj fakt, że prowadzisz siedzący tryb życia do treningu pośladków. Jak? Zaciskaj je tak mocno, jak potrafisz, a po kilku sekundach rozluźniaj. Powtarzaj w seriach po 10, kilka razy dziennie. Ćwicz pupę czekając na autobus, w długiej kolejce w sklepie, pod prysznicem lub podczas rozmowy przez telefon. Prawda, że proste?

  • Nie garb się!

Dbaj o prawidłową postawę ciała. Dzięki temu unikniesz bólu kręgosłupa i spięcia mięśni, a Twoja sylwetka będzie wyglądała na smuklejszą. Siedząc na krześle wyciągnij plecy i trzymaj prosto głowę, wyobrażając sobie, że niewidzialna nitka łączy ją z sufitem. Bardzo szybko wejdzie Ci to w nawyk.

  • Ćwicz przed telewizorem

Oglądanie ulubionego serialu to doskonała okazja do ćwiczeń! Jeżeli nie masz pod ręką stacjonarnego rowerka, hula-hop lub piłki do body ball, rób przysiady. Bardzo łatwo da się łączyć przyjemne z pożytecznym, bez marnowania czasu.

A Wy, jakie macie sposoby na ćwiczenia bez wysiłku?

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *