Sport dla Ciebie: Hula-hop

02-10-2013

hulahopHula-hop to magiczne kółko, dzięki któremu małym nakładem finansowym i przy minimum wysiłku osiągnąć możemy niesamowite rezultaty.

Hula-hop będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za robieniem brzuszków i nie lubią treningów na zewnątrz – z hula-hop ćwiczyć można w domowym zaciszu, np. przy oglądaniu ulubionego serialu.

Ćwiczenia z kółkiem aktywują dużą grupę mięśni brzucha, pośladków i ud, czego efektem jest m.in. zmniejszenie obwodu w talii, wysmuklenie bioder (znikają tzw. boczki, na które wiele z nas narzeka), ud i spłaszczenie brzucha, który staje się bardziej napięty. Dodatkowym plusem jest uelastycznienie skóry i efektywne spalanie tłuszczu. Brzmi dobrze? A więc do dzieła!

Jak wybrać dobre hula-hop?

Pamiętacie niewielkie, lekkie kółko, którym bawiłyście się jako dzieci? Możecie o nim zapomnieć. W hula-hop do treningu najlepiej zaopatrzyć się w sklepie sportowym – wybierzmy kółko o większej średnicy i cięższe, dzięki temu nasze ćwiczenia będą przynosiły oczekiwane efekty. Może posiadać wypustki – jest to tzw. hula hop z masażerem, który dodatkowo stymuluje mięśnie i rozbija tłuszcz. Należy pamiętać o tym, że koło jest ciężkie i początkowo ciało, które nie jest do niego przyzwyczajone, może zareagować siniakami i otarciami.

Jak ćwiczyć?

Odpowiedź na to pytanie wydaje się prosta i oczywista, warto pamiętać jednak o kilku podstawowych kwestiach. Jak zwykle przed treningiem warto się trochę rozgrzać i rozciągnąć. Trening z hula-hop zaczynamy od kilku minut kręcenia, stopniowo wydłużając ten czas. Kolana lekko uginamy, prostujemy plecy, napinamy pośladki i wciągamy brzuch, nie zapominając o prawidłowym oddychaniu. Kręcenie będzie o wiele przyjemniejsze i nas nie znudzi, jeżeli włączymy muzykę. Efekty pojawią się szybko, już po 2 tygodniach.

Aby poprawnie hulać, kółko trzeba „wyczuć”. Istnieje wiele sposobów kręcenia hula hop – najpopularniejszy to wypychanie po skosie jednego biodra do przodu w jednej płaszczyźnie. Zazwyczaj jest tak, że łatwiej nam to robić w jedną stronę, trudniej w drugą. Trzeba się nauczyć w dwie – tylko wtedy nasza talia będzie wyszczuplała się równomiernie. Zaczynać można od tej „łatwiejszej” strony a potem stopniowo ćwiczyć przeciwną.

Piękne biodra – stajemy w lekkim rozkroku, stopy w całości przylegają do podłogi. Nakładamy hula-hop podtrzymując je na wysokości bioder, po czym zaczynamy zataczać nim okręgi. Staramy się utrzymać hula hop w powietrzu jak najdłużej.

Szczupła talia – pozostajemy w tej samej pozycji, jednak hula-hop zakładamy na brzuch i zaczynamy kręcić nim kółka.

Smukłe ramiona – wyciągamy rękę na bok, w linii prostej na wysokości barku. Hula-hop nakładamy na nadgarstek i zaczynamy zataczać nim kręgi. Zmieniamy rękę i powtarzamy ćwiczenie. Uwaga na żyrandole :).

Jędrna pupa – kładziemy się na plecach, stopy wkładamy do hula-hop i rozszerzamy tak, by z dwóch stron dotykały kółka. Utrzymujemy taką pozycję przez 15 sekund. Ćwiczenie powtarzamy 10x,  przerywając je 15 sekundami odpoczynku.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *