Metody oczyszczania organizmu z toksyn

13-05-2015

Maseczki z warzyw

Wiosna to doskonały czas na oczyszczanie organizmu. Zaczyna się „nowe”, sklepowe półki uginają się od świeżych warzyw, Słońce świeci o wiele mocniej, jest ciepło i każdy ma więcej energii i samozaparcia, by coś zmienić. Zmiany na lepsze najlepiej zacząć od środka.

Oczyszczenie, czyli pozbycie się tego, co Twojemu organizmowi nie jest do niczego potrzebne i zrobienie miejsca na to, co ma przyjść pomoże Ci pozbyć się uczucia ciężkości oraz doda Ci nowych sił. Wiesz już dobrze, na czym polega oczyszczanie organizmu i dlaczego jest takie ważne.

Dzisiaj opowiem Ci o tym, jakimi metodami możesz pozbyć się z organizmu toksyn.

Woda

Woda to najlepszy detoks organizmu. Doskonale oczyszcza, nawadnia i nawilża organizm i skórę, usuwając zalegające toksyny. W ciągu dnia nasz organizm wydala ok. 1,5-2,5 litra wody. Podczas upałów lub intensywnego wysiłku fizycznego razem z potem tracimy jej jeszcze więcej, dlatego należy pamiętać o tym, by stale uzupełniać te braki. Zwykle zaleca się picie ok. 2 litrów wody dziennie, latem ilość tę możemy jednak zwiększyć, nawet do 3-4 litrów.

Zielona herbata

Zielona herbata bogata jest w polifenole, garbniki, fluor i teinę, będącą źródłem energii. Teina jest odpowiednikiem zawartej w kawie kofeiny, jednak działa nieco subtelniej. Aby zielona herbata dała nam energetycznego kopa, należy zaparzać ją nie dłużej niż 5-6 minut. Później zaczynają uwalniać się garbniki, które mają działanie zgoła odmienne – uspokajają. Zielona herbata polecana jest jako uzupełnienie wielu diet odchudzających i wspomagających treningi wytrzymałościowe.

Koktajle oczyszczające

Jeżeli chcesz oczyścić organizm i dać mu odpocząć od ciężkostrawnych potraw, sięgnij po koktajle owocowe i owocowo-warzywne. Rewelacyjnie sprawdzają się w roli sprzątaczy naszych organizmów. Niektóre antyutleniacze zawarte w owocach i warzywach wspomagają odtruwanie organizmu. Co prawda ich głównym zadaniem jest likwidacja wolnych rodników, jednak wiele z nich posiada zdolność wiązania toksyn znajdujących się w tkankach.

Diety owocowo-warzywne

Dieta owocowo-warzywna nie jest tak wymagająca jak głodówka czy półgłodówka, a również może stanowić dobry punkt wyjścia do wprowadzenia pozytywnych zmian w zdrowym odżywianiu. Zwykle diety tego typu polegają na jedzeniu przez określony czas tylko gotowanych lub surowych warzyw i owoców oraz piciu dużej ilości wody, ziołowych herbatek oraz naturalnych soków. Po około tygodniu do diety zaczyna wprowadzać się fermentowane napoje mleczne, takie jak kefiry ijogurty oraz produkty zbożowe z pełnego przemiału, a na końcu ryby i chude, białe mięso.

Zioła

Najlepszym sprzymierzeńcem oczyszczania organizmu są mieszanki, których składnikiem jest koper włoski, brzoza białej, tamarynowiec, fiołek trójbarwny, morszczyn, łopian czy mniszek lekarskiego. Zioła naturalnie wspomagają wydalanie toksyn, działają przeczyszczająco i napotnie, a przy tym są smaczne.

Sauna

Oczyszczanie organizmu to nie tylko oczyszczanie go od środka, ale także od zewnątrz, przez skórę. Sauna to przyjemny i relaksujący rytuał, który jest świetną metodą detoksykacji organizmu. Naczynia krwionośne, dzięki temu, że rozszerzają się pod wpływem wysokiej temperatury, wzmagają proces wydzielania potu – wraz z nim usuwane są z organizmu toksyny. Namiastką sauny jest brany codziennie rano prysznic z naprzemiennie ciepłą i chłodną wodą.

A Ty, w jaki sposób oczyszczasz swój organizm? Podziel się swoją wiedzą w komentarzach!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *