Masaż bańką chińską

16-05-2013

Bańka chińskaBańka chińska przebojem wdarła się w listę zabiegów kosmetycznych mających na celu walkę w cellulitem. Do jej największych zalet należy to, że w krótkim czasie przynosi widoczne efekty, jest niedroga, a przy tym korzystać  można z niej w domu, bez konieczności udawania się na zabieg do gabinetu SPA.

Jak działa bańska chińska?

W zabiegu z wykorzystaniem bańki chińskiej najważniejszym elementem jest tworzące się podciśnienie, doskonale znane już naszym babciom.

Dawniej wykorzystywano w tym celu wydrążone w środku rogi, dzisiaj możemy korzystać z bardziej „cywilizowanych”, gumowych przyrządów. Leczenie bańkami kojarzyć może się z układaniem na plecach tych wykonanych ze szkła. Słusznie – wpływ ciśnienia, „zasysania”, wykorzystywany bywa często (z powodzeniem!) w leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, takich jak np. zapalenie płuc.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce po usunięciu z niej powietrza, zasysa skórę i leżące pod nią tkanki do środka, tym samym wpływając na ich intensywne przekrwienie oraz poprawę stanu skóry, która staje się bardziej elastyczna.

Masaż bańską chińską pobudza krążenie krwi i limfy, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn i zbędnych produktów przemiany materii, relaksuje i uspokaja. Polecany jest osobom, które prowadzą stresujący tryb życia. Doskonale sprawdzi się również po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Masaż bańką chińską w domu

Bańkę chińską, a nawet cały ich zestaw (różna wielkość), zakupić można w każdej aptece. Masaż najlepiej robić pod prysznicem lub „na oliwce” – jest wtedy mniej bolesny, a bańka z łatwością przesuwa się po skórze. Masaż powinien trwać od 15 do 30 minut. Jeżeli zauważymy pękające żyłki lub rozległe siniaki, należy zaprzestać masażu.

Wskazania

– Cellulit
– Obrzęki limfatyczne
– Napięte i obolałe mięśnie

Przeciwwskazania

– Zaburzenia krzepliwości krwi
– Podskórne wylewy obrzęki spowodowane urazem
– Obrzęki spowodowane urazem
– Menstruacja
– Nowotwory
– Gruźlica
– Wysiękowe zapalenie stawów
– Gorączka
– Choroby skóry
– Żylaki

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *