Joel Fuhrman, „Trzy kroki do zdrowia”

trzy-kroki-do-zdrowia

20-11-2015

Niezależnie od tego, ile kroków musisz wykonać, by dojść do momentu, w którym z całą pewnością stwierdzisz, że żyjesz zdrowo, jedno jest pewne – najważniejszy jest pierwszy krok, ten, od którego się wszystko zaczyna.

Zmienianie nawyków żywieniowych nie jest proste, ale może być przyjemne – zmiana diety na zdrowszą nie musi się wiązać z wyrzeczeniami, lecz ze świadomością, że wiele produktów możesz zamienić na lepsze i bardziej przyjazne Twojemu organizmowi.

Zdrowy tryb życia to proces, który trwa nieustannie i nie jest jednorazowym zrywem. Lepiej osiągać go powoli, lecz wytrwać w nim dłużej, niż rzucić się z motyką na Słońce i szybko się zniechęci. Dzisiaj chciałabym opowiedzieć Ci o książce, która uczy, jak iść we właściwym kierunku żywienia.

O autorze

Dr Joel Fuhrman jest amerykańskim dietetykiem i postacią wyjątkową. Należy do wąskiego grona lekarzy, którzy odżywianie traktują jako jeden z kluczowych elementów swojej praktyki. Uważa, że odpowiednio dobrana dieta, dostosowana do potrzeb konkretnego człowieka może zdziałać cuda – przekonanie to jest podstawą współczesnej medycyny spersonalizowanej, która podchodzi do konkretnego zagadnienia holistycznie, biorąc pod uwagę wiele aspektów, ze świadomością, że wszystkie się ze sobą łączą, tworząc jedną całość. Sam dr Joel Fuhrman uważa że jedynym sposobem na długowieczność, zdrowie i smukłą, zadbaną sylwetkę jest spożywanie ograniczonej ilości kalorii, przestrzegając diety wegańskiej. W swoich książkach pisze o tym, jak dobre zmiany wcielić w życie.

O książce

„Trzy kroki do zdrowia” to książka, która udowadnia, że zmiana nawyków żywieniowych na lepsze wcale nie musi być bolesna. Ba, Fuhrman próbuje pokazać, że może być ona niesamowitą podróżą, podczas której odkryć można nowe, fantastyczne smaki, o których do tej pory nie miało się pojęcia. Posiłki, skomponowane w mądry sposób, wspierają kondycję fizyczną i dobre samopoczucie, które to sfery są ze sobą bardzo mocno powiązane.

System żywienia opracowany przez autora został potwierdzony jako skuteczny w badaniach naukowych. Metoda proponowana przez dietetyka pozwala wyeliminować zachcianki i uzależnienia pokarmowe, które trawią większość z nas, oraz wskazuje produkty będące zdrowymi zamiennikami, które są, co najważniejsze, również smaczne.

Książka dobitnie uświadamia, że dieta ma ogromny wpływ na to, jak czujemy się na co dzień. Dieta dra Joela Fuhrmana pomaga zwalczyć choroby, pozbyć się pojawiających się często bólów głowy, alergii, nadciśnienia czy nawet cukrzycy, sprawiając, że można poczuć się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej – pełnym energii i zadowolonym z życia. W książce znaleźć można informacje o ciekawym systemie oceniania żywności wg gęstości odżywczej poszczególnych produktów, opis trzech poziomów planowania posiłków, a także ponad 100 inspirujących przepisów, które skutecznie pozwolą wypełnić pustkę, która często pojawia się przy zmianie diety na zdrowszą („ale co ja mam jeść?”).

„Trzy kroki do zdrowia” to świetna pozycja dla tych, którzy chcą podjąć wyzwanie zmiany nawyków żywieniowych na lepsze i stopniowo wzbogacać swoją dietę o kolejne zdrowe, a jednocześni smaczne, składniki. Sprawdzi się również w przypadku tych, którzy są zdeterminowani i chcą od razu wskoczyć na wyższy etap, zastępując niezdrową żywność taką, która szybko przyniesie zadowalające efekty. Serdecznie polecam!

Ucz się i rozwijaj!

Im więcej będziesz wiedziała o zdrowym żywieniu, tym łatwiej będzie Ci zmienić swoje nawyki na lepsze. W przygotowaniu się do wprowadzenia zdrowej diety oraz w jej kontynuacji mogą pomóc Ci książki wydawnictwa Galaktyka z serii „Odżywianie i zdrowie”. Mam dla Ciebie niespodziankę! Przez cały listopad możesz korzystać ze specjalnej zniżki dla czytelników mojego bloga i wszystkie książki z tego działu kupić o 30% taniej. Wystarczy, że przy zakupie wprowadzisz hasło LAGENKO.

banner

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *