Domowe peelingi

06-06-2013

KawaSzara i szorstka skóra nie wygląda dobrze. Martwego naskórka możemy jednak bardzo prosto się pozbyć – bez konieczności wydawania majątku na drogie kosmetyki czy wizyty w gabinetach kosmetycznych.

Większość produktów, z których możemy przygotować swoje własne, domowe peelingi znajdziemy w kuchni.

Wykonywane regularnie (raz na tydzień) peelingi pozwalają przywrócić skórze blask i zdrowy koloryt, wygładzić ją i nawilżyć.

Peelingi do twarzy

Z płatków owsianych 

Płatki owsiane rozdrabniamy i mieszamy z jogurtem naturalnym, śmietaną lub miodem. Dodanie do papki kilku kropel cytryny pomoże nam rozjaśnić przebarwienia. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z grysiku

Grysik kukurydziany mieszamy z letnim mlekiem, tak, aby powstałą gęsta masa. Papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z kawy

Kilka łyżeczek kawy zalewamy gorącą wodą. Gdy wystygnie, odcedzamy i dodajemy łyżeczkę jogurtu naturalnego. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z wiórków kokosowych

Kilka łyżeczek wiórków kokosowych mieszamy z jogurtem naturalnym i kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z owoców egzotycznych i kryształów alg morskich

Plasterek kiwi, cytryny, pomarańcza i grejpfruta rozdrabniamy za pomocą miksera, a następnie dodajemy ok. pół szklanki kryształów alg morskich. Mieszamy. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Peelingi do ciała

Z gruboziarnistej soli lub cukru

Wybrany składnik wmasowujemy w wilgotną skórę podczas kąpieli. Aby zapewnić sobie dodatkowe nawilżenie możemy dodać oliwę z oliwek lub miód. Sól lub cukier możemy wymieszać także z żelem pod prysznic. Masujemy ciało i spłukujemy letnią wodą.

Z orzechów włoskich

Zmielone orzechy włoskie dodajemy do żelu pod prysznic lub mieszamy je z odrobią mleka, tak aby całość utworzyła gładką papkę. Masujemy nią ciało i spłukujemy letnią wodą.

Z migdałów

Szklankę zmielonych migdałów mieszamy z oliwą z oliwek, oliwką dla dzieci lub żelem pod prysznic w takich proporcjach, aby całość utworzyła gładką papkę.  Masujemy nią ciało i spłukujemy letnią wodą.

Do dzieła! 🙂

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *