Domowe peelingi

06-06-2013

KawaSzara i szorstka skóra nie wygląda dobrze. Martwego naskórka możemy jednak bardzo prosto się pozbyć – bez konieczności wydawania majątku na drogie kosmetyki czy wizyty w gabinetach kosmetycznych.

Większość produktów, z których możemy przygotować swoje własne, domowe peelingi znajdziemy w kuchni.

Wykonywane regularnie (raz na tydzień) peelingi pozwalają przywrócić skórze blask i zdrowy koloryt, wygładzić ją i nawilżyć.

Peelingi do twarzy

Z płatków owsianych 

Płatki owsiane rozdrabniamy i mieszamy z jogurtem naturalnym, śmietaną lub miodem. Dodanie do papki kilku kropel cytryny pomoże nam rozjaśnić przebarwienia. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z grysiku

Grysik kukurydziany mieszamy z letnim mlekiem, tak, aby powstałą gęsta masa. Papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z kawy

Kilka łyżeczek kawy zalewamy gorącą wodą. Gdy wystygnie, odcedzamy i dodajemy łyżeczkę jogurtu naturalnego. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z wiórków kokosowych

Kilka łyżeczek wiórków kokosowych mieszamy z jogurtem naturalnym i kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Z owoców egzotycznych i kryształów alg morskich

Plasterek kiwi, cytryny, pomarańcza i grejpfruta rozdrabniamy za pomocą miksera, a następnie dodajemy ok. pół szklanki kryształów alg morskich. Mieszamy. Powstałą papkę nakładamy na twarz i masujemy przez ok. 5 min., następnie spłukujemy letnią wodą.

Peelingi do ciała

Z gruboziarnistej soli lub cukru

Wybrany składnik wmasowujemy w wilgotną skórę podczas kąpieli. Aby zapewnić sobie dodatkowe nawilżenie możemy dodać oliwę z oliwek lub miód. Sól lub cukier możemy wymieszać także z żelem pod prysznic. Masujemy ciało i spłukujemy letnią wodą.

Z orzechów włoskich

Zmielone orzechy włoskie dodajemy do żelu pod prysznic lub mieszamy je z odrobią mleka, tak aby całość utworzyła gładką papkę. Masujemy nią ciało i spłukujemy letnią wodą.

Z migdałów

Szklankę zmielonych migdałów mieszamy z oliwą z oliwek, oliwką dla dzieci lub żelem pod prysznic w takich proporcjach, aby całość utworzyła gładką papkę.  Masujemy nią ciało i spłukujemy letnią wodą.

Do dzieła! 🙂

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *