Jak wspomóc odchudzanie?

05-06-2013

odchudzanieSkuteczne odchudzanie to nie tylko zdrowa, zbilansowana dieta i aktywność fizyczna.

Jest wiele czynników, które mają wpływ na to, jak szybko uda nam się osiągnąć wymarzoną sylwetkę i jak długo ją zachowamy. Z pozoru nieistotne, na które często nie zwracamy uwagi w szerszej perspektywie okazują się kluczowe.

Jak zatem wspomóc ciało w walce z dodatkowymi kilogramami?

  • Unikaj związków chemicznych zawartych w kupowanych produktach 

Niestety, związki chemiczne towarzyszą nam na każdym kroku. Dodawane są do produktów, które znaleźć można na sklepowych półkach, do warzyw i owoców w postaci oprysków pozwalających dłużej zachować ich świeżość i kosmetyków z drogerii. Warto wyrobić w sobie nawyk czytania etykiet i analizowania składu, nie tylko kosmetyków. Świadomość tego, które substancje są niezdrowe dla naszego organizmu pozwala uniknąć tych, które zaburzają funkcjonowanie układu hormonalnego i powodują tycie.

  • Zapewnij sobie zdrowy sen

Nieprzespana noc sprawia, że budzimy się zmęczeni, rozdrażnieni i w złym nastroju, a co za tym idzie chętniej sięgamy po jedzenie, które redukuje stres. Brak wystarczającej ilości snu powoduje ssanie w żołądku i zaburza funkcjonowanie całego organizmu, który nie zdążył się odpowiednio zregenerować. Dobry sen ma ogromne znaczenie dla wszyst­kich chcą­cych kon­tro­lo­wać swoją wagę, ape­tyt i głód.

  • Unikaj stresu

Natłok pracy, szybkie tempo życia, za mało snu, za dużo kawy, towarzyszący nam na co dzień stres – często zapominamy o tym, że nasz organizm potrzebuje wytchnienia. Kiedy się stresujemy wzra­sta pro­duk­cja kor­ty­zo­lu, hormonu, który stymuluje apetyt. To właśnie dlatego stresując się często jemy, nawet wtedy, gdy tak naprawdę nie jesteśmy głodni. Niekontrolowane jedzenie, to nie problem naszego ciała, ale umysłu – zanim zaczniemy się odchudzać, warto „wyprostować” wszystkie sprawy, przez które się denerwujemy i zapobiegać stresowym sytuacjom.

  • Nastaw się na sukces

Wiele, jeżeli nawet nie wszystko, zależy od naszego nastawienia. Zbyt drastyczne zmiany w stylu życia czy brak konsekwencji mogą być problemem skutecznie uniemożliwiającym zdrowe odchudzanie. Wiara w to, że uda nam się osiągnąć zamierzony cel daje dużo motywacji i pomaga przezwyciężyć słabości. Aby wzmocnić pozytywny nastrój, nagradzajmy się za każdy przejaw silnej woli.

  • Śledź swoje postępy

Nic nie sprawia większej radości, niż postępy i małe sukcesy. Notowanie efektów diety pomaga dostrzec, że konsekwencja ma sens i wpływa na wytrwanie w swoich postanowieniach. Wystarczy zwykły zeszyt, w którym będziemy zapisywać swoje codzienne wyniki. Po jakimś czasie zobaczymy, jak dużo udało nam się osiągnąć!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *