Pięć największych problemów z odchudzaniem

12-02-2014

dietaDrugi miesiąc roku to najlepszy moment do rozliczenia się ze swoimi noworocznymi postanowieniami, które większość z nas poczyniła. Mieliśmy zdrowo się żywić, wysypiać się, zacząć chodzić na siłownię i zrzucić te kilka dodatkowych kilogramów. No właśnie… Być może Ty również jesteś w gronie osób, którym odchudzanie „nie wychodzi”. Czy jednak zastanawiałaś się kiedyś nad tym, dlaczego tak jest?

Poniżej znajdziesz pięć popularnych problemów stojących na drodze do wymarzonej sylwetki.

1. Zbyt drastyczne zmiany

Jeżeli liczysz na to, że z dnia na dzień uda Ci się zmienić swoje życie na lepsze… możesz się przeliczyć. Nagłe przechodzenie na dietę nie jest dobre, ani dla Twojego ciała, ani dla psychiki. Odchudzanie wiąże się z wieloma życiowymi zawirowaniami i aby zmiany były skuteczne, musisz je zacząć wprowadzać stopniowo. Rezygnacja z jednej rzeczy na samym początku pozwoli Ci przyzwyczaić się do kolejnych rewolucji. Od czego zacząć? Wyeliminuj ze swojej diety słodycze i zastąp je np. suszonymi owocami. Kiedy organizm się przyzwyczai, zrezygnuj z tłustych potraw a niezdrowe jedzenie powoli zamieniaj na owoce i warzywa.

2. Brak konsekwencji 

Aby osiągnąć cel, jakim jest zgrabna pupa i talia osy, musisz być konsekwentna. Jeżeli masz zły dzień i wielką ochotę na paczkę chipsów, zastąp je chipsami warzywnymi – są o wiele zdrowsze i mniej kaloryczne. Czujesz się osłabiona i nie chce Ci się intensywnie ćwiczyć? W porządku, zrób w takim razie serię ćwiczeń rozciągających albo idź na długi spacer. Dochodzenie do prawidłowej wagi to nieustanna praca nad sobą: nie tylko nad dietą, nawykami żywieniowymi i ruchem, ale też nad stylem życia. Taka kombinacja jest gwarancją sukcesu!

3. Nieodpowiednia dieta

Decydując się na dietę, wybierz taką, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom i nie będzie bardzo restrykcyjna. Dzięki temu będzie miała szansę zakończyć się powodzeniem. Jeżeli zaczniesz się katować głodówkami, szybko stracisz motywację. Odchudzaj się z głową!

4. Za mało ruchu

Aby odchudzanie było skuteczne, nie wystarczy sama dieta. Rusz się sprzed komputera czy telewizora i zwiększ swoją aktywność fizyczną! Jogging, pływanie a może body ball? Masz wiele opcji do wyboru, a to, że nie stać Cię na siłownię czy basen jest marną wymówką. Z powodzeniem możesz ćwiczyć również w domu. Na YouTube znajdziesz bardzo dużo filmików instruktażowych dotyczących treningu ogólnego, jak i poszczególnych partii ciała. Zajrzyj również na fora – znajdziesz tam nie tylko liczne porady nt. odchudzania, ale również wsparcie tych, którzy także walczą z tłuszczykiem.

5. Problemy zdrowotne

Jeżeli zdrowo się odżywiasz, regularnie ćwiczysz i pozbyłaś się złych nawyków, a mimo tego ciągle nie chudniesz, udaj się do lekarza. Jest wiele chorób, które mogą utrudniać odchudzanie. Zaliczają się do nich m.in. niedoczynność tarczycy, depresja czy zespół policystycznych jajników. Wykonaj zestaw odpowiednich badań i skontaktuj się dodatkowo z dietetykiem, który pomoże Ci dobrać dietę dostosowaną do Twoich potrzeb. Nawet jeżeli czujesz się dobrze, badaj się regularnie – pozwoli Ci to wychwycić wszystkie nieprawidłowości (np. anemię), zanim zaczną być destrukcyjne dla Twojego organizmu.

Wierzymy, że Ci się uda!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *