Jak przejść na naturalną pielęgnację twarzy, włosów i ciała?

16-06-2016

naturalna pielegnacjaJeżeli od dawna chcesz rozpocząć naturalną pielęgnację twarzy, włosów i ciała, ale kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać, mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

To normalne.

W gąszczu licznych publikacji w mediach, artykułów na blogach o zdrowym trybie życia i porad, które zalewają fora internetowe łatwo się pogubić. Być może nie masz czasu, by się przez nie przedzierać, albo po prostu ochoty.

Sama swego czasu czułam się zniechęcona – do momentu, w którym nie trafiłam na zaufaną osobę, która poprowadziła mnie za rękę na początku tej trudnej drogi.

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Tobą moim doświadczeniem i opowiedzieć Ci o kilku cennych radach, które kiedyś i mnie pomogły.

Gdzie robić zakupy kosmetyczne?

Jeżeli jesteś mieszkanką dużego miasta, będziesz mieć o wiele łatwiej. W ostatnich latach powstało wiele drogerii, które oferują naturalne kosmetyki i warto przyjrzeć się lepiej produktom, które można w nich dostać. Jeżeli mieszkasz w małym mieście, albo po prostu nie lubisz sklepów stacjonarnych, nic straconego – dzisiaj, w dobie internetu, to nie problem. Internetowych sklepów z kosmetykami naturalnymi jest mnóstwo. Chciałabym Cię zaprosić do zajrzenia do Lagenko, sklepu z kosmetykami kolagenowymi, który od kilku lat prowadzę, dzieląc się z kobietami swoją fascynacją kolagenem.

Jak czytać składy kosmetyków?

Czytanie składu kosmetyków to zwyczaj, który warto sobie przyswoić. Nie wszystko złoto, co się świeci i nie każdy kosmetyk o chwytliwej nazwie jest dobry dla naszej skóry. Piękne, wiecznie młode modelki o gładkich skórach i lśniących włosach są wytworem marketingowym, którego zadaniem jest jedno: skusić do zakupu.

Skład INCI, czyli „system ujednoliconego nazewnictwa komponentów produktów kosmetycznych”, na początku może przerażać – chemiczny skład kosmetyku ciężko rozszyfrować, gdy nie ma się pojęcia, co oznaczają poszczególne słowa, ale nie martw się. Szybko dochodzi się do wprawy! Największy kłopot z INCI polega na tym, że zwykle umieszczane jest z tyłu opakowania, drobnym druczkiem. Nasza cierpliwość w studiowaniu etykietek zostanie jednak wynagrodzona –  kosmetyk odpowiadający potrzebom naszej skóry będzie o wiele bardziej skuteczny.

Skąd czerpać wiedzę?

Ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła. Ciekawość to pierwszy stopień do wiedzy. Pytaj jak najczęściej – sprzedawczynie w sklepie, przyjaciółki, które siedzą w temacie, kobiety, które już swoje przeszły. Moja przygoda z naturalnymi kosmetykami zaczęła się od infekcji intymnej, która mocno uprzykrzyła mi życie. Determinacja, by wrócić do zdrowia, była na tyle silna, że zawzięłam się i znalazłam sposób, który pozwolił mi pokonać wroga, bez szkody dla mojego organizmu. Było ciężko, ale dzisiaj dzięki temu czuję się silniejsza i z chęcią dzielę się swoją wiedzą z innymi kobietami potrzebującymi pomocy.

Pamiętaj!

Naturalna pielęgnacja ciała to inwestycja w dobre, zdrowe życie. Jeżeli będziesz zdrowa, będziesz szczęśliwsza. Jeżeli będziesz szczęśliwa, wszystko, co będziesz robić, będzie miało większy sens. To nie jest trudne. W razie potrzeby jestem do Twojej dyspozycji.

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *