5 produktów, które pomogą oczyścić organizm z toksyn

22-05-2015

czosnekOczyszczanie organizmu jest niezbędne, jeżeli chcesz czuć się zdrowo, lekko i młodo oraz być pełna energii. Jest wiele metod przeprowadzania detoksu – wybór tej najbardziej odpowiedniej powinnaś wcześniej skonsultować z lekarzem, bądź dietetykiem, tak, by działania, których się podejmiesz w żaden sposób Ci nie zaszkodziły. Nie musisz przechodzić od razu na restrykcyjną dietę, która tylko Cię wycieńczy. Warto jednak, byś poza rezygnacją z alkoholu, papierosów, mocnej kawy i cukru, sięgnęła również po naturalne produkty, które w łagodny i całkowicie bezpieczny sposób pomogą Ci pozbyć się z organizmu substancji, które działają na jego niekorzyść.

Jakie produkty pomagają oczyszczać organizm?

Woda z cytryną

Cytryna, wbrew pozorom, odkwasza organizm – jest zasadotwórcza. Pamiętaj o tym, że nadmiar kwasów w organizmie jest dla niego szkodliwy. Może powodować zmęczenie, apatię, spadek energii, senność i częstsze bóle głowy. Cytryna nie tylko poprawia odporność, dzięki sporej zawartości wit. C, ale także dostarcza sporą ilość witamin i mikroelementów, ponadto jest bogatym źródłem polifenoli i potasu, który reguluje pracę mięśni i nerwów oraz bierze udział w usuwaniu produktów przemiany materii. Szklankę wody z cytryną najlepiej wypijać na czczo, zaraz po przebudzeniu.

Jabłka

Jabłka oczyszczają organizm z toksyn i poprawiają przemianę materii. Pomagają nie tylko zgubić zbędne kilogramy – ich właściwości odżywcze powinny szczególnie docenić osoby, które mają wysoki cholesterol. Jabłka bogate są w błonnik, który ułatwia też perystaltykę jelit, sprawiając, że nie zalegają w nich resztki pokarmowe. Musisz jednak uważać. Dostarczenie zbyt dużej ilości błonnika do organizmu w bardzo krótkim czasie poskutkować może wzdęciami i bólem brzucha. Jeżeli cierpisz na wrażliwość na błonnik powinnaś sięgnąć po błonnik rozpuszczany w wodzie, który pochodzi z owoców.

Rzeżucha

Rzeżucha jest bardzo prosta w uprawie i na Twoim stole może gościć przez cały rok. Ta niepozorna z wyglądu roślinka jest bogatym źródłem witaminy C, a także witamin A, B, PP i K. Oczyszcza organizm. Poprawia apetyt, wspomaga trawienie, działa dezynfekująco na cały układ pokarmowy. Krew nasycona cennymi pierwiastkami, m.in. siarką, pobudza cebulki włosowe do wzrostu a naskórek do odnowy, dzięki czemu stajemy się piękniejsze.

Kapusta

Kapusta to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów! Zielona główna zawiera w sobie spore ilości fosforu, manganu, miedzi, wapnia, żelaza, witamin A, C, E, z grupy B i siarki, która skutecznie pomaga „wymieść” z organizmu wszelkie rodzaje zanieczyszczeń, toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, które odkładają się w naszym ciele. Najskuteczniejsze działanie ma sok z kapusty, który wspomaga detoksykację organizmu – najlepiej pić go rano, na czczo i po kolacji, przed snem.

Czosnek

Czosnek, który zapewne dobrze znasz, to kolejny produkt bogaty w siarkę. Posiada silne właściwości odtruwające. Warto dodawać go do przygotowywanych posiłków, ponieważ wspiera produkcję ważnych enzymów trawiennych w wątrobie i bierze udział w produkcji glutationu, który jest ważnym detoksykantem. Przeprowadzone badania wykazały, że niskie stężenie glutationu w organizmie upośledza funkcjonowanie wątroby, odpowiedzialnej za oczyszczanie organizmu, a co za tym idzie sprzyja kumulacji toksyn i uszkadzaniu pojedynczych komórek i całych organów.

Jakich produktów z wymienionych powyżej używacie w swojej diecie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *