5 produktów, które pomogą oczyścić organizm z toksyn

22-05-2015

czosnekOczyszczanie organizmu jest niezbędne, jeżeli chcesz czuć się zdrowo, lekko i młodo oraz być pełna energii. Jest wiele metod przeprowadzania detoksu – wybór tej najbardziej odpowiedniej powinnaś wcześniej skonsultować z lekarzem, bądź dietetykiem, tak, by działania, których się podejmiesz w żaden sposób Ci nie zaszkodziły. Nie musisz przechodzić od razu na restrykcyjną dietę, która tylko Cię wycieńczy. Warto jednak, byś poza rezygnacją z alkoholu, papierosów, mocnej kawy i cukru, sięgnęła również po naturalne produkty, które w łagodny i całkowicie bezpieczny sposób pomogą Ci pozbyć się z organizmu substancji, które działają na jego niekorzyść.

Jakie produkty pomagają oczyszczać organizm?

Woda z cytryną

Cytryna, wbrew pozorom, odkwasza organizm – jest zasadotwórcza. Pamiętaj o tym, że nadmiar kwasów w organizmie jest dla niego szkodliwy. Może powodować zmęczenie, apatię, spadek energii, senność i częstsze bóle głowy. Cytryna nie tylko poprawia odporność, dzięki sporej zawartości wit. C, ale także dostarcza sporą ilość witamin i mikroelementów, ponadto jest bogatym źródłem polifenoli i potasu, który reguluje pracę mięśni i nerwów oraz bierze udział w usuwaniu produktów przemiany materii. Szklankę wody z cytryną najlepiej wypijać na czczo, zaraz po przebudzeniu.

Jabłka

Jabłka oczyszczają organizm z toksyn i poprawiają przemianę materii. Pomagają nie tylko zgubić zbędne kilogramy – ich właściwości odżywcze powinny szczególnie docenić osoby, które mają wysoki cholesterol. Jabłka bogate są w błonnik, który ułatwia też perystaltykę jelit, sprawiając, że nie zalegają w nich resztki pokarmowe. Musisz jednak uważać. Dostarczenie zbyt dużej ilości błonnika do organizmu w bardzo krótkim czasie poskutkować może wzdęciami i bólem brzucha. Jeżeli cierpisz na wrażliwość na błonnik powinnaś sięgnąć po błonnik rozpuszczany w wodzie, który pochodzi z owoców.

Rzeżucha

Rzeżucha jest bardzo prosta w uprawie i na Twoim stole może gościć przez cały rok. Ta niepozorna z wyglądu roślinka jest bogatym źródłem witaminy C, a także witamin A, B, PP i K. Oczyszcza organizm. Poprawia apetyt, wspomaga trawienie, działa dezynfekująco na cały układ pokarmowy. Krew nasycona cennymi pierwiastkami, m.in. siarką, pobudza cebulki włosowe do wzrostu a naskórek do odnowy, dzięki czemu stajemy się piękniejsze.

Kapusta

Kapusta to prawdziwe bogactwo witamin i minerałów! Zielona główna zawiera w sobie spore ilości fosforu, manganu, miedzi, wapnia, żelaza, witamin A, C, E, z grupy B i siarki, która skutecznie pomaga „wymieść” z organizmu wszelkie rodzaje zanieczyszczeń, toksyn i ubocznych produktów przemiany materii, które odkładają się w naszym ciele. Najskuteczniejsze działanie ma sok z kapusty, który wspomaga detoksykację organizmu – najlepiej pić go rano, na czczo i po kolacji, przed snem.

Czosnek

Czosnek, który zapewne dobrze znasz, to kolejny produkt bogaty w siarkę. Posiada silne właściwości odtruwające. Warto dodawać go do przygotowywanych posiłków, ponieważ wspiera produkcję ważnych enzymów trawiennych w wątrobie i bierze udział w produkcji glutationu, który jest ważnym detoksykantem. Przeprowadzone badania wykazały, że niskie stężenie glutationu w organizmie upośledza funkcjonowanie wątroby, odpowiedzialnej za oczyszczanie organizmu, a co za tym idzie sprzyja kumulacji toksyn i uszkadzaniu pojedynczych komórek i całych organów.

Jakich produktów z wymienionych powyżej używacie w swojej diecie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w komentarzach!

Share On Facebook
Share On Twitter
Share On Google Plus
Share On Pinterest
Contact us

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *